Küpsiste kasutamise põhimõtted

Siin on teave küpsiste kasutamise kohta veebilehel www.digiarhitekt.ee ning kuidas veebilehe külastaja saab oma küpsiste eelistusi muuta.

Üldsätted

 • Veebilehe kasutamine tähendab, et külastaja nõustub järgima meie küpsiste kasutamise põhimõtteid.
 • Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid vajadusel muuta. Muudatused avaldatakse uuendatud versiooni lisamisel veebilehele.
 • Me võime oma veebilehel suunata külastajat teistele veebilehtedele, mis võivad samuti kasutada küpsiseid. Kuna meil ei ole kontrolli teiste veebilehtede paigutatud küpsiste üle, siis teiste veebilehtede andmete kogumised toimuvad vastavalt nende tingimustele.

Mis on küpsised?

 • Küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastaja seadmesse. Küpsiseid on kahte liiki: sessiooni- ja püsiküpsised.  
  • Sessiooniküpsised salvestuvad üksnes ajutiselt veebilehe külastamise ajaks ning kustutatakse pärast veebilehitseja sulgemist.
  • Püsiküpsised säilivad külastaja seadmes pärast veebilehitseja sulgemist küpsises määratletud ajaks ning aktiveeritakse iga kord, kui külastaja külastab veebilehte.
 • Küpsised võib tulenevalt nende kuuluvusest jagada: esimese osapoole küpsised (küpsised pärinevad meie veebilehelt) ja kolmanda osapoole küpsised. Kasutame veebilehel Google Analytics teenuseid, mis seavad samuti oma küpsiseid. Google’i küpsiste tingimustega saate tutvuda siin: https://policies.google.com/technologies/cookies

Milliseid küpsiseid me veebilehel kasutame?

 • Vajalikud küpsised – tagavad meie veebilehe funktsioonide toimimise, näiteks võimaldavad külastajal meie veebilehel navigeerida. Need küpsised on veebilehe tööks hädavajalikud ja neid ei saa välja lülitada. Vajalikud küpsised ei kogu külastaja kohta teavet.
 • Eelistuste küpsised – võimaldavad jätta meelde külastaja tehtud valikuid veebilehel. Näiteks peavad need küpsised meeles küpsiste kasutamise põhimõtetega nõustumise.
 • Statistilised küpsised – võimaldavad meil koguda teavet selle kohta, kuidas külastajad veebilehte kasutavad. Kasutame seda teavet oma veebilehe täiustamiseks ja kasutajakogemuse parandamiseks. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe külastajat otseselt tuvastada. Küll aga võib arvutikasutuse analüütiline jälgimine viia külastaja kaudse tuvastamiseni. Analüütika eesmärgil kasutame Google Analytics’i teenuseid ja nende osutatavaid küpsiseid. Kuigi meil on juurdepääs ainult koondandmetele (me ei kasuta küpsiseid konkreetse isiku tuvastamiseks), võib vastavate küpsiste teenuseosutajal olla juurdepääs teie isikuandmetele. Rohkem informatsiooni selle kohta, kuidas Google teie andmeid töötleb, leiate veebilehelt: https://policies.google.com/privacy?hl=en-US.
 • Vajalike küpsiste kasutamiseks tuleb õiguslik alus meie õigustatud huvist tagada veebilehe tehniline funktsionaalsus. Õiguslik alus eelistuste ja statistiliste küpsiste kasutamiseks tuleneb külastaja antud nõusolekust.

Mis eesmärkidel me küpsiseid kasutame?

Me kasutame küpsiseid veebilehe korrektseks töötamiseks, külastajate eelistuste salvestamiseks, parema kasutajakogemuse pakkumiseks, statistika pidamiseks ja veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks.

Kuidas te saate küpsiseid hallata?

Kui te ei soovi, et teie seadmesse salvestatakse küpsiseid, saate muuta kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutada sinna salvestatud küpsised. 

Siit leiate infot, kuidas muuta küpsiste eelistusi erinevate populaarsete veebilehitsejate all:

Kontaktandmed

Kui teil on küsimusi meie küpsiste kasutamise kohta, siis võtke palun meiega ühendust e-posti teel info@digiarhitekt.ee.